«Крути - наша слава, наша історія»
(до Дня пам’яті героїв Крут)
Історико-патріотичний урок
Щороку у січні в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. 107 років тому українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ.
З метою вшанування пам’яті славних юних героїв, котрі жертовно боронили нашу країну в 1918 році, формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, бібліотека-філія №3 Кам’нець-Подільської МЦБС, 29 січня провела історико-патріотичний урок «Крути – наша слава, наша історія».
В країні чаю
(до Всесвітнього дня чаю)
Урок-гра
Щорічно 15 грудня у світі відзначають Всесвітній День чаю.
З цієї нагоди бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС для своїх найменших користувачів провела майстер-клас з виготовлення чайної чашки та ознайомила з історією виникнення свята і традиціями чаювання...
«Сяйво Різдвяних свят»
Різдвяне розмаїття
Найбільш казковий час року – період різдвяно-новорічних свят. І це не дивно, адже ці свята вселяють у серце кожного надію на добро, сподівання на краще майбутнє, віру у нові успіхи та перспективи…Зимовий цикл обрядових українських свят включає в себе велике, цікаве і веселе свято «Різдво Христове». З давніх давен, особливо діти, раділи цьому святу і приймали активну участь в його святкуванні. Святкування Різдва Христового асоціюється в українців з подарунками, смачною їжею та колядками.
12 грудня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела різдвяне розмаїття «Сяйво Різдвяних свят» для учнів 1-Б класу (кл. кер. Татьяна Споденейко) Кам'янець-Подільського ліцею № 15. Під час заходу, бібліотекарі роповіли про традиції святкування Різдва, що таке вертеп, колядування. Було проведено майстер-клас «Новорічна іграшка своїми руками», діти охоче відгадували новорічні загадки та отримали солодке побажання у «Чарівному кошику бажань».
«Абетка правової мудрості»
(до Дня захисту прав людей)
Інформ-порада
Правове виховання – це прищеплення знань та поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій. З метою підвищення правової культури молоді, інформованості про їх конституційні права та обов’язки, 10 грудня в рамках щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" і в День захисту прав людей
бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС спільно з службою соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства, провела інформ-пораду «Абетка правової мудрості» для учнів 9-Б класу Кам`янець - Подільський ліцей 16
«Свічка плакала в скорботі»
(до Дня пам’яті жертв Голодомору)
Година пам'яті та скорботи
Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
19 листопада у бібліотекау-філію №3 Кам’янець-Подільської МЦБС були запрошені учні 9-А класу ліцею №9 разом з керівником закладу Осадчук Наталією Вікторівною на годину пам'яті та скорботи "Свічка плакала в скорботі". Захід почався з вшанування пам'яті померлих від голоду та загиблих захисників хвилиною мовчання. Бібліотекарі ознайомили присутніх із трагічними сторінкамитих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадали про жахи голоду 1932-33 рр., про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом "голодомор". Учасники заходу переглянули відео з спогадами очевидців тієї страшної трагедії та ознайомилися із "стравами" голодомору. Також школярі прийняли участь в акції "Незабудьки пам'яті" на якій власноруч виготовили квіти незабудьок і прикрасили ними карту України, вшановуючи пам'ять померлих. Наприкінці заходу під зворушливу пісню Оксани Білозір "Свіча"присутні запалили Свічку Пам'яті. Дякуємо ліцею №9 і директору Осадчук Н.В. за співпрацю.
«До рідного слова торкаюсь душею»
(до Дня Української писемності та мови)
Інтелектуально-розважальна гра
27 жовтня в Україні відзначається День української мови та писемності. Мова - то не просто слова чи звуки. Це - голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Мова формує нашу ідентичність, національну свідомість та формує унікальність з покоління в покоління.
З метою розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширення знань про красу і багатство української мови, бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС спільно з Кам'янець-Подільський фаховий коледж харчової промисловості НУХТ провели 24 жовтня для студентів коледжу інтелектуально-розважальну командну гру "Мовознавчий двобій". Учасники гри змагалися у восьми раундах на знання української мови, її діалектів, фразеологізмів, наголосів та "суржикових бур'янів". Дякуємо переможцям і учасникам за співпрацю. Розмовляєш українською - ти вже переможець!!!
«Звичаї дідів вивчаємо, Україну прославляємо»
Етно-мозаїка
Кажуть історія - це вічність, а його культура - це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується та збагачується. Наш український народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями, вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі.
22 жовтня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для студентів Харчового коледжу етно-мозаїку «Звичаї прадідів вивчаємо. Україну прославляємо», на якій детально розглянули традиції і обряди українського весілля.
Традиційне українське весілля завжди відрізнялося своєю урочистістю, пишністю, розмаїттям та колоритом. У давнину весілля було справжньою театральною виставою, особливо в сільській місцевості. Ось саме про старовинні обряди сватання, оглядин, заручин, дівич-вечора, бгання короваю, викупу нареченої, розплітання коси та вінчання говорилося на заході. А ще було переглянуто декілька відео роликів про етно весілля і проведено інтерактив під час якого здобувачі освіти за весільним вбранням молодят намагались вгадати, з якого вони регіону.
«Лицарі українських степів»
(до Дня українського козацтва)
Літературно-історичний екскурс
З нагоди Дня захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС було проведено літературно-історичний екскурс «Лицарі українських степів» для школярів 2-А класу ліцею №15 (кл.кер. Самбур- Романюк Олена).
Під час заходу юні користувачі дізналися багато цікавої інформації про виникнення козацтва, побут та звичаї запорожців, козацькі військові традиції. Також демонструвалися відеоролики про шлях, що пройшли та проходять українські воїни з часів козацтва до сьогодення. Діти прийняли участь у цікавій тематичній вікторині та розмалювали святкову листівку. Діти подарували для бібліотеки книги, за що ми їм безмежно вдячні.
«Територія творчості – бібліотека»
Арт-майданчик
Бібліотекарі щорічно проводять різні заходи в рамках літніх читань, саме тому 14 липня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила арт-майданчик «Територія творчості - бібліотека», задля привернення уваги молодшого покоління до нових літературних творів.
Захід відбувся на свіжому повітрі, на дитячому майданчику. Діти вголос почитали улюблені казки, переглянули яскраві книги, прийняли участь у літературно-казковій вікторині «Скринька казок», відгадували загадки. Також була представлена виставка-рекомендація «Дозвілля з користю», на якій було викладено літературу на тему: «Як цікаво і з користю провести літні канікули», а також діти були запрошені на екскурсію до бібліотеки-філії № 3.
«Знаємо свої права – виконуємо свої обов’язки»
(до Дня Конституції України)
Історичний відео-колаж
День Конституції України святкують щорічно 28 червня, адже саме в цей
день 1996 року наша країна отримала найважливіший для кожного громадянина
документ – Конституцію.
З нагоди Дня Конституції України 28 червня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС представить на своїй сторінці у Facebook
історичний відео-колаж «Знаємо свої права – виконуємо свої обов’язки».Переглянувши відео можна буде дізнатись історію та цікаві факти про Конституцію нашої держави, про значення цього документа для кожного громадянина, бо саме в Конституції закріплено право українського народу мати власну державу. Навчити молодь активно, відповідально та ефективно реалізовувати конституційні права та обов’язки з метою розвиткудемократичного суспільства.
«Легенди Купальської ночі»
(до свята Івана Купала)
Етно-подорож
24 червня в Україні відзначатиметься одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів - Івана Купала.
З нагоди цього свята 20 червня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-
Подільської МЦБС представить на своїй сторінці Facebook відео етно-подорож «Легенди Купальської ночі». Під час перегляду якого, можна
ознайомитись з історією виникнення свята, дізнатися які звичаї пов’язані із цим
святом, прикмети та традиції. Довідатись про особливе значення води, вогню та
рослин в цей день, до яких наші предки ставились по-особливому.
«Дитинство, вбите війною...»
(до Дня пам’яті дітей, що загинули від агресії російської федерації)
Година пам'яті
4 червня в Україні — День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Саме цього дня, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, провела годину пам’яті «Дитинство, вбите війною…», на якій згадала і вшанувала пам’ять дітей, що стали жертвами війни з агресором. Сьогодні ми обіцяємо ніколи не забувати про них, пам’ятати їх усміхненими, щасливими і безтурботними. Адже саме такими і повинні бути діти.
Ми вічно памʼятатимемо усіх маленьких українців, життя яких передчасно обірвала росія.
«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»
(до Дня захисту дітей)
Ігрова карусель
1 червня по всьому світу відзначається День захисту дітей. Це не тільки веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
2 червня, до нашої бібліотеки-філії №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, завітали наші друзі із скаутської організації "Пласт", яким бібліотекарі провели ігрову карусель «Хай сонцю і квітам всміхаються діти». На заході діти ознайомились з історією створення та святкування Міжнародного дня захисту дітей у світі та Україні і його символікою. Також був проведений майстер-клас по виготовленню троянди.
«Спадщина тисячоліть»
(до Дня слов’янської писемності і культури)
Мовознавчий відео-словник
Щороку 24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури, встановлений на честь творців слов'янської писемності святих Кирила і Мефодія.
Цього дня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС на своїй сторінці у Facebook представляє мовознавчий відео-словник «Спадщина тисячоліть». Під час перегляду якого ви помандруєте у світ слов'янської писемності та культури, ознайомитесь із цікавими фактами про просвітителів Кирила та Мефодія.
«Вишиванка − одвічний предків талісман»
(до Дня української вишиванки)
Арт-година
16 травня в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС відбулася арт-година «Вишиванка − одвічний предків талісман» для дітей старшої Б групи "Малюки-мандрівники" (вихователь Гуменюк Ю.П.) ЗДО 18 "Зірочка" (завідувач Кульчицька І.А.).
Бібліотекарі ознайомили малят з історією виникнення свята, розказали багато цікавих фактів про вишиванку та орнаменти української вишивки. Переглянули дитячий відеоролик про вишиванку та прослухали пісеньку. Далі дітки прийняли участь у складанні тематичних пазлів та майстер-класі "Моя вишиванка". На заході також була представлена виставка "Національний одяг різних регіонів України".
«Усе починається з мами»
(до Дня Матері)
Майстерня радості
У другу неділю травня в Україні та в багатьох країнах світу відзначають День матері. Це гарний привід для того, аби привітати найріднішу людину, сказати їй теплі слова.
9 травня в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС пройшла майстерня радості «Усе починається з мами» для вихованців ЗДО № 18 «Зірочка» дошкільнят ІІ молодшої групи «Кульбабка» (вихователь Світлана Філіппова)
Бібліотекарі провели з дітками бесіду про найдорожчу людину у світі - матусю. Малята послухали пісні та переглянули відеоролик про матусь та дітей. Також був проведений майстер-клас «Листівка для матусі», на якому кожна дитина створила свою листівочку.
«Пам’ять заради майбутнього»
(до Дня пам'яті та примирення)
Патріотичний екскурс
З метою вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, які поклали своє життя за Перемогу, виховання у молоді почуття патріотизму, національної свідомості та гідності, 8 травня, у бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС, відбувся патріотичний екскурс «Пам’ять заради майбутнього» для учнів 3-Б класу ліцею № 16.
Бібліотекарі провели дітям екскурсію та ознайомили з правилами бібліотеки. Надалі відбулася бесіда із школярами про історію Дня пам'яті і примирення, про героїчний вклад українців в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.
Символом пам'яті жертв війни є червоний мак. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Саме тому до Дня перемоги над нацизмом у бібліотеці пройшов майстер - клас «Маки - символ пам'яті.
«Українській писанці присвячується!»
(до свята Воскресіння Господнього)
Мистецька година
Свято Великодня — це одне з найважливіших християнських свят, яке відзначає Воскресіння Ісуса Христа.
З нагоди святкування великодніх свят, в рамках засідань народознавчого гуртка «Цілюще джерело», 1 травня в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС, відбулася мистецька година «Українській писанці присвячується!», з метою виховання поваги до звичаїв та традицій; розширення і поглиблення знань про народну символіку, історію писанкарства для учнів 4-Б класу ліцею № 15.
Під час засідання діти почули розповідь про історію і традиції святкування Великодня, про писанки, які вважають одним із головних надбань української культури та їх таємничу символіку. Також юні народознавці прийняли участь у майстер-класі «Писанка своїми руками» та вікторині.
«Поріс Чорнобиль нашою бідою»
(до Дня Чорнобильської трагедії – найбільшої екологічної катастрофи)
Кіносеанс пам’яті
Щороку 26 квітня в Україні відзначають роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи.
З метою вшанування усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також світлій пам’яті ліквідаторів наслідків аварії, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, 26 квітня представляє кіносеанс пам’яті «Поріс Чорнобиль нашою бідою», в якому нагадує про той страшний день 1986 року.
«Не я б’ю, верба б’є! За тиждень – Великдень!»
(до свята Входу Господнього у Єрусалим)
Народознавча стежина
Вхід Господній у Єрусалим — велике християнське свято в останню неділю перед Великоднем. Його виникненню послужила біблійна історія в'їзду Ісуса до Єрусалима на ослі з Віфагії. Люди встеляли Йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя. В Україні свято більше відоме під назвою Вербна неділя, бо замість пальмових головними атрибутами стали гілочки верби.
25 квітня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила народознавчу стежину «Не я б’ю, верба б’є! За тиждень – Великдень!».
Для вихованців ЗДО № 18 «Зірочка» дошкільнят ІІ молодшої групи «Кульбабка» бібліотекарі провели бесіду та пізнавальне заняття на тему свята Вербної неділі. Маленькі відвідувачі прийняли активну участь у підготовлених іграх та переглянули мультфільм «Вербна неділя». Також було проведено майстер-клас «Великодня листівка», на якому кожна дитина змогла створити свій власний витвір.
3 квітня до бібліотеки-філії №3 Кам'янець-Подільської МЦБС завітали студенти 1 курсу Харківського національного унівеститету внутрішніх справ. З метою популяризації читання серед дітей, вони провели цікавий захід, присвячений Міжнародному дню дитячої книги для учнів 1-Б класу (кл.кер. Ванюшкіна Ю.В.) Кам`янець - Подільський ліцей 16
Для дітей була проведена бібліотекарями пізнавальна екскурсія по бібліотеці. Далі студенти познайомили школярів із творчістю місцевого дитячого письменника Сергія Боднара, який наразі захищає Батьківщину. Провели активності та майстерку із виготовлення закладки для улюбленої книги.
Також студенти подарували для бібліотеки дитячі книги, за що ми їм дуже вдячні.
«Впіймані на читанні»
Фото акція
28 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС з метою популяризації дитячої книги представляє фото-акцію «Впіймані на читанні», на якій читають юні користувачі нашої бібліотеки.
«Блага звістка – надія на перемогу добра»
(до свята Благовіщення Діви Марії)
Народознавча подорож
Благовіщення означає «блага» або «добра» звістка. У цей день Діві Марії явився Архангел Гавриїл і сповістив Їй про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Цього року, у зв’язку з переходом на новоюліанський календар, свято відзначатиметься 25 березня.
З метою поглиблення знань про свято Благовіщення, звичаї, обряди та традиції українського народу, бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС, 24 березня представляє народознавчу подорож «Блага звістка – надія на перемогу добра».
Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»
(до Всесвітнього дня поезії)
Поетичний відео-альбом
Поезія - це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!
Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини.
Тому саме в цей день, з метою популяризації української поезії, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, представляє поетичний відео-альбом «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».
«Творчий шлях поетеси Катерини Доліби-Рябой»
Творча зустріч
15 березня у бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС в рамках фестивалю «Поділля OPEN» відбулася творча зустріч з поетесою Катериною Долібою-Рябой. Катерина Леонідівна познайомила своїх шанувальників з творчими здобутками, розповіла про своє дитинство, родину, письменницьку діяльність та із задоволенням відповіла на запитання всіх учасників заходу.
Ще одним гостем нашої зустрічі був поет Графов Михайло з Чернівців. Він також ознайомив слухачів зі своєю творчістю.
Бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС дякує усім учасникам за активну співпрацю.
«Мова – життя основа»
(до Дня рідної мови)
Мовний калейдоскоп
21 лютого в Україні й світі святкують Міжнародний день рідної мови. Головна мета цього дня – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. А ще рідна мова є важливим інструментом розвитку духовної спадщини народу.
З метою виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для школярів 4-А класу ( кл.кер. Споденейко) ліцею №15 мовний калейдоскоп «Мова – життя основа». На заході діти ознайомилися з історією виникнення свята рідної мови, розказували вірші та пройшли цікавий мовознавчий квест ті вікторину.
«Вам шана і слава, і вічна любов, Герої Небесної Сотні»
(до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні)
Виставка - присвята
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
У ці дні 2014 року під час зіткнень на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи владного режиму розстрілювали протестувальників.
З метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС 20 лютого представляє виставку-присвяту «Вам шана і слава, і вічна любов, Герої Небесної Сотні» на якій викладені книги та матеріали, пов’язані з героями.
«Стрітення. Історія і традиції свята»
(до свята Стрітення Господнього)
Народознавчий калейдоскоп
Стрітення — це християнське свято, яке відзначають на 40-й день після дня народження Ісуса Христа. Цього дня вшановують пам’ять про те, як Діва Марія принесла свого сина до Єрусалимського храму та подякувала Богу за первістка.
В народі із давніх давен «Стрітення» вважають святом зустрічі зими з весною. Цього дня за переказами, зима з весною змагаються. Хто з них переможе, той і буде до кінця місяця господарювати.
1 лютого в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС було проведено народознавчий калейдоскоп «Стрітення. Історія і традиції свята». Під час заходу юні користувачі бібліотеки ознайомилися з історією, звичаями, традиціями та народно-побутовими віруваннями українського народу, пов’язаними зі святом.
«Українська мрія - єдність, свобода і незалежність »
(до Дня Соборності України)
Патріотична година
День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося у 1919 році.
З метою ознайомлення учнів з історією виникнення свята Соборності України, розкрити глибину його значення в історії нашої держави; провести паралелі із сьогоденням та боротьбою українського народу за власну незалежність, бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС 18 січня провела для учнів 6-А класу ліцею №15 (кл.кер. Голдибан Е.П.) патріотичну годину «Українська мрія - єдність, свобода і незалежність». На заході були проведені майстер-клас по виготовленню патріотичного ангелика та вікторина.
«Вони боролися за волю України»
(до Дня пам’яті кіборгів України)
Година пам’яті
«Вони вистояли! Не витримав бетон!» – так в Україні говорять про оборонців Донецького аеропорту. Їх називають «кіборгами», віддаючи належне тій затятості, з якою вони вісім місяців утримували непристосований для оборони об’єкт під постійними обстрілами, відбиваючи атаку за атакою.
Так склалося, що в Україні є два Дні пам’яті захисників Донецького аеропорту: 16 та 20 січня.
З метою допомогти школярам розширити уявлення про виникнення цих дат, про те, хто такі «кіборги», про їхню роль у захисті незалежності України, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, 11 січня провела для учнів 10-Б класу ліцею №16 (кл.кер. Гусар С.П.) годину пам’яті «Вони боролися за волю України».
«За цілющою водою на Водохреще»
(до свята Богоявлення Господнього)
Відео-презентація
Водохреще – одне з найважливіших у році релігійних свят, яке завершує Різдвяно-новорічний цикл. В цю урочистість згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан та його явлення народу як Спасителя та Месії. Цього року, у зв’язку з переходом на новоюліанський календар, свято відзначатиметься 6 січня.
З метою поглиблення знань про свято Водохреща, звичаї, обряди та традиції українського народу, бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС, 5 січня на своїй сторінці ФБ представляє відео-презентацію «За цілющою водою на Водохреще» .
«Українська хустка – сімейний оберіг»
(до Всесвітнього дня української хустки)
Година народознавчих традицій
7 грудня вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Головною метою даного свята є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.
У цей день бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела годину народознавчих традицій «Українська хустка – сімейний оберіг» для студентів харчового коледжу. Адже вміння пов’язувати і носити хустки – це є давня жіноча традиція, яка притаманна всім регіонам України.
Учасники заходу дізналися якими ж були хустки в давнину, про побутове і обрядове значення берегині вроди. Провели майстер-клас із зав ‘язування хусток дівчатам.
«Хай Миколай у вишиванці розбудить подарунком вранці
Фольклорне розмаїття
День Святого Миколая є важливим релігійним святом, яке святкують у різних країнах світу. Українці особливо шанують це свято, а діти завжди з нетерпінням очікують на подарунки під подушкою.
З метою ознайомлення учнів з образом Святого Миколая, його життєвим шляхом, виховання любові до традицій українського народу, чуйного ставлення до оточуючих, доброти, 6 грудня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для учнів 4-Б класу ліцею №15 фольклорне розмаїття «Хай Миколай у вишиванці розбудить подарунком вранці», на якому було проведено вікторину і майстер-клас «Сніжинка». Також діти розказували вірші про св.Миколая і співали тематичні пісні.
«Лист до твоєї душі від Миколи Хвильового»
Поетичні читання
В рамках Національного тижня читання, який організовує «Український інститут книги», бібліотекою-філією №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, було проведено захід, присвячений одному з найвідоміших представників Розстріляного відродження – Миколі Хвильовому.
З метою популяризації української літератури, для учнів 10-Б ліцею №16(кл.кер.Гусар С.П.) були проведені поетичні читання «Лист до твоєї душі від Миколи Хвильового».
«Добро єднає серця»
(до Міжнародного дня волонтера)
Година доброти
5 грудня – Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця..
З метою популяризації волонтерської діяльності, виховання небайдужого ставлення до людей,які потребують допомоги та з нагоди Міжнародного Дня волонтера в бібліотеці-філії № 3 було проведено годину доброти «Добро єднає серця». На заході юні користувачі ознайомилися із виникненням поняття «волонтер», стали невеличкою частинкою всіх волонтерів світу, подарувавши свої сердечка в знак свого позитивного ставлення до цих людей. Ще діти виготовили на майстер-класі патріотичних ангеликів, щоб передати їх нашим захисникам.
«Голодомор – це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять»
(До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.)
Година-реквієм
Голодомор – штучно створений сталінським репресивним режимом голод 1932-1933 років у добу розквіту колективізації, тобто примусового відбирання приватного майна й організації колективних господарств. У результаті тих подій через відсутність їжі загинули, за різними оцінками, від чотирьох до шести мільйонів українців, переважно у сільській місцевості.
23 листопада бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для студентів коледжу культури та мистецтв годину-реквієм «Голодомор – це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять», з метою поглиблення знань користувачів про Голодомор, як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки, вшануванням пам’яті безвинно замучених голодом людей.
«День Гідності і Свободи – хроніка подій»
(до Дня Гідності і Свободи)
Слайд-презентація
Щорічно 21 листопада Україна відзначає одне зі знакових національних свят — День Гідності та Свободи. Це свято встановлено на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).
Саме в цей день, з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, представила слайд-презентацію «День Гідності і Свободи – хроніка подій».
«Звичаї прадідів вивчаємо. Україну прославляємо»
Народознавча веселка
Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. 8 листопада бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для студентів перших курсів Харчового коледжу народознавчу веселку «Звичаї прадідів вивчаємо. Україну прославляємо», на якій детально розглянули традиції і обряди українського весілля.
На заході був проведений квест «Весільне вбрання різних регіонів України». Бібліотекарі прагнуть передати дітям шану до народних традицій, які дійшли до нас з глибини віків, а це, своєю чергою, допоможе їм усвідомити, те, що ми – українці, велична давня нація, єдиний нескорений народ із своєю історією.
«Це мова славних предків, а значить, і моя»
( до Дня української писемності та мови )
Відео-поетичний етюд
27 жовтня українці у всьому світі будуть відзначати надзвичайно важливе свято - День української писемності та мови.
Саме в цей день, з метою популяризації української мови та поезії в соцмережах, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, представить на своїй сторінці фейсбук відео-поетичний етюд на тему: «Це мова славних предків, а значить, і моя».
«Хай вогонь в душі палає, а пожежі не буває»
Інформ-застереження
В рамках циклу заходів по невиробничому травматизму бібліотека-філія № 3 Кам'янець-Подільської МЦБС для користувачів представляє інформ-застереження «Хай вогонь в душі палає, а пожежі не буває».
«Захисник – це слава, захисник – це честь!»
(до Дня Захисників України)
Година мужності
У 2023 році День захисника України, у зв'язку з переходом на новий календар, відзначається 1 жовтня. Повністю свято називають День захисників і захисників України, адже жінки також беруть участь у бойових діях.
Щоб вшанувати захисників нашої держави – наших учасників, які боролися за незалежність України під час російської агресії, та згадувати про українців, які жертвували своїм життям заради Батьківщини від часів козаччини до років визвольного руху в двадцятому столітьі, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для скаутської організації ПЛАСТ та користувачів бібліотеки рік мужності «Захисник – це слава, захисник – це честь!», а також підготувала книжкову виставу «Їм славу дала Україна». На заході діти прийняли участь у вікторіні та квесті.
«Бібліотека – храм мудрості»
(до Всеукраїнського дня бібліотек)
Віртуальна подорож
Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських знань.
У наш час прийнято вважати, що бібліотека і паперові книги – застаріле явище. Але факти доводять протилежне, в країні з’являється все більше читалень з новітніми технологіями та доступом до Інтернету. Сучасні бібліотеки – це центр громадського життя, простори для зустрічей, тренінгів, презентацій книг та різноманітних заходів.
З метою залучення нових читачів, 29 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС презентувала віртуальну подорож «Бібліотека – храм мудрості», в якій розповіла про історію і роботу своєї бібліотеки.
«Бібліотечними стежинами»
( до Всеукраїнського дня бібліотек )
Бібліо-екскурсія
Бібліотека – це особливе місце, справжня скарбниця, яка зберігає пам’ять і мудрість народу. Там завжди панує чарівна і затишна атмосфера. Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек.
27 вересня, в бібліотеці-філії №3 Кам’янець-Подільської МЦБС відбувся День відкритих дверей, на якому було проведено бібліо-екскурсію «Бібліотечними стежками» для запрошених школярів та нових користувачів. Бібліотекарі підготували книжкову виставку із сучасної української літератури, а також провели цікаву літературну вікторину.
Ми хочемо жити у мирі
(до Міжнародного дня миру)
Година миру
21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру. Цей день був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і відмови від насильства і вогню.
День миру – особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир своїми руками.
20 вересня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС до Міжнародного дня миру провела для юних користувачів бібліотеки годину доброти «Ми хочемо жити у мирі», на якій ознайомили дітей з історією та традиціями цього свята. А також був проведений майстер-клас «Голуб миру».
«Свято Різдва Пресвятої Богородиці»
Віртуальна подорож
Різдво Пресвятої Богородиці є важливим святом для кожного християнина, адже воно вшановує день, коли народилася Діва Марія, яка стала матір’ю Ісуса Христа.
8 вересня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила для широкого загалу, на своїй сторінці ФБ віртуальну подорож «Свято Різдва Пресвятої Богородиці», в якій розповідається про історію та суть свята, звичаї та традиції українського народу в цей день.
«Літо-літечко минуло, збираються у вирій журавлі»
Відео бесіда-роздум
От і закінчилась пора літніх канікул, коли можна було відпочивати, радіти, безтурботно проводити час. Але літні канікули не минули дарма, бо наша бібліотека проводила чимало заходів для наших читачів: бесіди на різні теми, розваги, майстер-класи.
На згадку про цей чудовий час, бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, 31 серпня представила для широкого загалу відео бесіду-роздум «Літо-літечко минуло, збираються у вирій журавлі».
«Успіння Пресвятої Богородиці: історія і суть свята»
(до свята Успіння Пресвятої Богородиці)
Етно-мозаїка
Щороку, в кінці серпня, православні християни України відзначають Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії або Першу Пречисту. Це одне з дванадцяти найбільших свят церковного року. Вважається, що тіло після смерті матері Господа не зотліло, а разом з душею було взяте до неба.
З метою ознайомлення молодого покоління із звичаями та традиціями українського народу, бібліотека-філія № 3 Кам'янець-Подільської МЦБС 28 серпня представила для дітей етно-мозаїку «Успіння Пресвятої Богородиці: історія і суть свята». На заході був проведений майстер-клас по малюванню Самчиківським розписом.
«В нашому серці живе Україна»
Година державності
24 серпня – це особлива дата для кожного українця, незалежно від віросповідання та політичних поглядів. День незалежності України – початок нової, вільної української державності, день пам’яті про цілі покоління наших предків, які творили націю і боролися за рідну землю, мову та народ. З кожним роком українці все глибше усвідомлюють історичну значущість цієї дати, особливо з приходом війни в нашу державу.
До Дня Незалежності України бібліотека-філія № 3 підготувала годину державності «В нашому серці живе Україна» приурочену цій знаменній події для нашого народу. На заході були присутні користувачі бібліотеки з якими було проведено майстер-клас «Серце України».
«Тернистий шлях державотворення»
(до Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України)
Історичний етюд
Наприкінці 1980-х років ширився національно-визвольний рух українців. Складалися сприятливі умови, аби підняти питання про відновлення української державності в парламенті республіки.
Відтак 16.07.1990 року конституційною більшістю на засіданні Верховної Ради Української РСР було прийнято документ про проголошення державного суверенітету – Декларацію про державний суверенітет України.
14 липня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила для широкого загалу на своїй сторінці ФБ історичний етюд «Тернистий шлях державотворення», в якому нагадала всі про доленосний для нашої країни документ і про те, як він посприяв створенню нової історії України.
«Купало йде – молодь за собою веде»
(до свята Івана Купала)
Народознавча подорож
Івана Купала – це традиційне старослов'янське свято, яке пройшло крізь віко і дуже полюбилося українцям. Вважається, що ніч на Івана Купала має чарівні властивості, в цей час нечисть виходити до живих і гуляє поміж ними. З цим і пов'язана традиція палити багаття як захист від нечитої сили та символ світла, сонця.
З метою ознайомлення молодого покоління із звичаями та традиціями українського народу бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС 6 липня презентувала для дітей народознавчу подорож «Купало йде – молодь за собою веде». На заході був проведений майстер-клас «Квітка
«Конституція – оберіг нашої державності»
Інфомікс
Конституція – основний закон України, невелика книжечка, але значно глибока й важлива, чітка й цікава. Джерелом права будь-якої держави є Конституція – це власний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрямки свого подальшого розвитку та версії, гарантії прав та свобод громадян у суспільстві.
З нагоди відзначення Дня Конституції 28 червня для користувачів бібліотеки-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС відбувся правовий інфомікс «Конституція – оберег нашої держави», з метою удосконалення розуму та навичок користувачів працювати з Основним законом України, сприяти формуванню поваги до історичного минулого. і культурного надбання людства.
Користувачі бібліотеки-філії № 3 переглянули відео-презентацію «Конституція – твій правовий оберіг», провели для дітей інфо-квест та виготовили патріотичні браслетики.
«Історія, традиції та привітання»
(до Всесвітнього дня батька)
Інформаційна година
Бути хорошим батьком – найвідповідальніша і найпотрібніша робота в житті людини. Стати прикладом для сина та добрим чарівником для дочки. Навчити, розповісти, захистити, пояснити і зробити все це з любов'ю та терпінням – може лише тато.
В Україні у 2022 році День батька набув нових форм і значень – війна розділила сімʼї та показала важливість батьківської підтримки в цей час.
З нагоди Всесвітнього Дня батька 15 червня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела інформаційну годину «Історія, традиції та привітання» для дітей із дитячого табору «Територія М» та скаутської організації «Пласт», з призначення виховання любові, доброти. , поваги до своїх батьків та дідусів, а також формування почуття вдячності своїм батькам, за невимовну любов та щирість до своїх дітей.
«Поетичні посиденьки
за філіжанкою кави»
Літературний вечір
Хтось з великих сказав, що коли у календарі немає нічого, а душа прагне свята, то потрібно його придумати і відзначити. Саме літературний вечір під назвою «Поетичні посиденьки за філіжанкою кави» зібрав 13 червня у стінах бібліотеки-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС усіх шанувальників поетичного слова, зокрема творчості подільської та буковинської поетеси Катерини Доліби-Рябой.
На заході були присутні студенти 1 та 2 курсу фахового коледжу харчової промисловості, та користувачі бібліотеки, які познайомилися із творчістю поетеси Катерини Доліби-Рябой та її збірками віршів. Зустріч пройшла у форматі інтерв’ю у теплій бібліотечній атмосфері. Студенти коледжу зіграли для гостей заходу декілька музичних композицій та заспівали пісень.
«У колі книжкових героїв»
Сімейні читання
Сторінки найпершої книги в житті людини, завжди заворожують та залишають теплий спогад у її серці. Але окрім гарного настрою та щирих емоцій, книги допомагають отримати корисні життєві уроки, якщо навіть від найнесподіваніших книжкових героїв.
Бібліотекарі щорічно проводяться різні заходи в рамках літніх читань, саме тому 6 червня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила сімейні читання «У колі книжкових героїв», для привернення уваги молодшого покоління нових літературних творів.
Захід відбувся на свіжому повітрі, на дитячому майданчику. Діти читали в голосі улюблені казки, переглядали яскраві книги, приймали участь у літературно-казковій вікторіні «Скринька казок», відгадували загадки.Також була представлена виставка-рекомендація: «Дозвілля з користю», де була представлена література, на тему: «Як цікаво і з користю провести літні канікули», а також діти були запрошені на екскурсію до бібліотеки-філії № 3.
«Ой , земле, радістю умийся,
прийшла до нас зелена Трійця»
(до Дня Святої Трійці)
Народознавча мозаїка
Одним із 12 найбільших свят християнського календаря є Трійця, яка також має назви П'ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа чи Зелена неділя. Наші пращури пов’язували з Трійцею буйність і живосилля природи, в яку вони свято вірували.
З метою ознайомлення молодого покоління із звичаями та традиціями українського народу, бібліотека-філія № 3 Кам'янець-Подільської МЦБС 2 червня представила студентам 1 курсу харчового коледжу народознавчу мозаїку «Ой,земле, радістю умийся, прийшла до нас зелена Трійця».
На заході була представлена народознавча виставка «Свята Трійця завітала в наш дім», майстер-клас «Трояндове розмаїття» та музичні номери від студентів харчового коледжу.
Зі святом, Кам'янець-Подільський!
З нагоди відзначення Дня міста бібліотеки-філії № 1, 3, 4, 5 підготували для жителів та гостей міста виставку-інсталяцію "Читання з ароматом кави", також була облаштована зона відпочинку, де можна випити ароматної кави та насолодитися цікавою книгою.
«Українські вишиванки, наче райдуги світанки»
(до Дня вишиванки в Україні)
Народознавчий калейдоскоп
У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива, винятково важлива її частина – вишиванка. Вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.
18 травня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила народознавчий калейдоскоп «Українські вишиванки, наче райдуги світанки» з нагоди Дня вишиванки в Україні.
З метою ознайомлення учнів із звичаями та традиціями українського народу, бібліотекарі провели майстер-клас та етнографічну вікторину для учнів 1 класу ЗОШ №15.
«Зазирніть у мамині очі»
(до Дня матері)
Година доброти
День матері - свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком в цей день є вираз взаємної любові! У всьому світі гідність людини підтверджує її вдячність матері за життя, за все її старання, за виховання дітей і за самопожертви.
11 травня в бібліотеці-філії № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС відбулася година доброти «Зазірніть у мамині очі», приурочена до Дня матері для учнів 1 класу ЗОШ № 15. З призначення розширення знань учнів про неньку, виховати шанобливе ставлення до матері, прагнення допомогти їй у повсякденних турботах, бути уважними і слухняними.
На заході представлена книжкова виставка «Від матері до дитини» та майстер-клас «Подарунок для улюбленої матусі», також діти малювали свою маму та розповідали про неї.
«Миру – бути!»
(до Дня пам'яті та примирення)
Година пам'яті
8 травня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для своїх користувачів рік пам’яті «Миру – бути», приурочений до Дня пам’яті та примирення. З метою поглиблення знань про героїчне минуле нашого народу, усвідомлення великої ініціативи українців у Другій світовій війні. Під час заходу користувачі ознайомилися з найголовнішими подіями Другої світової війни, символами перемоги, переглянули презентаційне відео «Дорогами війни – дорогами пам’яті» та ознайомилися з літературною книжковою позицією «Ми пам’ятаємо!». На запрошення в бібліотеку на захід завітав письменник Василик Василь Іванович, який розповів про нелегке народження його батьків під час Другої світової війни. Також прослухали тематичні пісні у виконанні Мельника Христини.
«Чорнобиль – глибока рана України»
Інформаційна година
Понад тридцять років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенна катастрофа, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС, яка змінила історію Європи та вплинула на життя тисяч людей, ставши причиною численних смертельних випадків, небезпечних захворювань та інших проблем зі здоров'ям.
26 квітня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС, представила інформаційну годину «Чорнобиль – глибока рана України», з метою поглиблення знань молодого покоління про аварію на Чорнобильській АЕС, а також заради вшанування загиблих ліквідаторів цієї катастрофи.
18 березня в рамках поетичного фестивалю «Поділля OPEN» у спільноті бібліотеці-філії № 4 із бібліотекою-філією № 3 відбулася зустріч із сучасними українськими письменницями та журналістами Ольгою Саліпою та Віоліною Ситнік.
17 березня в міському Будинку культури, в рамках поетичного фестивалю «Поділля Open», відбулася творча зустріч з акторами театру та кіно Дмитром і Костянтином Лінартовичами.
«Дегустація літературних новинок»
Зустріч у бібліокафе
Книга – це найбільше досягнення людства! її можна порівняти з океаном. Людина створила книгу для того, щоб передавати знання з покоління в покоління.
14 березня бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС провела зустріч у бібліокафе «Дегустація літературних новинок», де розповіла про книжкові новинки.
«Серце нації б'ється у слові»
(до Дня рідної мови)
Мовно-патріотичний калейдоскоп
Будь-яка держава в процесі свого становлення й розвитку так чи інше стикається з мовним питанням. І, як правило, рано чи пізно надає перевагу єдиній державній, тобто офіційній мові. Ця потреба випливає із самої природи держави, з її суті й призначення. Адже держава, принаймні, сучасна цивілізована, покликана не тільки забезпечити захист населення певної території від зовнішніх посягань і підтримувати внутрішній порядок в країні. – і це, можливо, її висновок – з конгломерату людей, попри всі їхні, навіть протилежні особистості, групові, класові, етнічні інтереси, врешті-решт творити єдине суспільство, вона злагоджених організмів, здатних цілеспрямовано концентрувати фізичні й духовні ресурси. й, отже, саморозвиватися, самореалізовуватися.
21 лютого бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС представила мовно-патріотичний калейдоскоп «Серце нації б'ється у слові» (до Дня рідної мови), для підтримки, вивчення та розвитку української мови молодого покоління.
«Вони помирали, щоб жити Україна» «Вони помирали, щоб жила Україна»
(до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні)
Урок історичної пам'яті
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Сьогодні бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС презентує урок історичної пам’яті «Вони помирали, щоб жила Україна» (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні), де вшановує відвагу, силу духу і стійкість наших громадян, які віддали. найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.
Герої не вмирають!
«Дорогами Афганістану»
Година історичної правди
Афганістан, Афганська війна – це події, які ніхто і ніколи не міг стерти з пам'яті тих солдатів, які там служили. З пам'яті тих матерів, які гарячими сльозами плакали, не знаючи жодної звістки про свого синочка. В очах «солдатів-афганців» Афганістан – це синонім людського лиха, справжнього пекла: пал сонця зранку, спекотного вітру-афганця. Пісок, що не дає дихати, і … завжди хочеться пити.
Посівили завчасно хлопці-афганці. Ще й донині йдуть у тривожних снах у бій, затуляючи від куль один одного. Їм досі важко повернутися до цих чорних сторінок у їхньому житті та ще важче їх вирвати, знищити і забути.
15 лютого бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС презентувала годину історичної правди «Дорогами Афганістану». Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам'ятати, що і серед нас живуть люди, які в 18 років стали свідками й учасниками воєнних подій.
«Україна - Соборна, вільна держава»
(до Дня Соборності України)
Патріотична година
Соборність – це символ боротьби за волю та незалежність. Це часточка надії і віри у світле майбутнє. Ідея соборності України була і є однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Сьогодні нас розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення. Як і колись, так і тепер український народ знову відстоює ідею єдності, соборності та цілісності держави. В цей надзвичайно важкий час на всіх нас лежить величезна відповідальність – вистояти й утримати наші соборність і незалежність.
20 січня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила патріотичну годину «Україна - Соборна, вільна держава» (до Дня Соборності України), де розповіла про основні значення та принципи соборності у житті українського народу.
«Від Різдва до Маланки звучать щедрівки та колядки»
Етнографічний калейдоскоп
Різдво Христове – це одне з найбільших християнських свят, яким усі віруючі люди вшановують Сина Божого Ісуса Христа. Він прийшов на землю, щоб показати людям істинне милосердя, навчити пробачати, показати їм правильний шлях у житті.
6 січня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила етнографічний калейдоскоп «Від Різдва до Маланки щедрівки та колядки», де розповіла про звичаї та традиції в різдвяну ніч.
«Знатні земляки рідного краю»
Віртуальна відео інформинка
Наш край багатий на видатних людей. Також він багатий і на відомих письменників, поетів прозаїків, митців, співаків, художників.
22 грудня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила віртуальну відео інформинку «Знатні земляки рідного краю», вона познайомить Вас та нагадає про славетних синів і дочок Хмельниччини.
«Булінг, кібербулінг - прояви та протидія»
Відеолекторій
Інтернет прийшов у життя наших дітей, ставши невід’ємною частиною найближчого оточення. Те, що для нас, покоління докомп’ютерного дитинства, виглядає інновацією, для сучасних дітей є звичною буденністю. Вони швидко орієнтуються у віртуальному світі, відкривають власні способи використання новітніх можливостей інформаційно-комунікаційних технологій, визначають свої уподобання, розвивають нові потреби. Інтернет на сучасному етапі його розвитку часто порівнюють із диким заходом, в той час, коли спить шериф.
12 грудня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила відеолекторій «Булінг, кібербулінг - прояви та протидія» та розповість в чому ж головні небезпеки Інтернету? Чим віртуальне інтернет-середовище відрізняється від реального? Як впливає на дітей, як змінює їхнє спілкування? Від яких небезпек дорослі мають застерегти дитину, як допомогти і навчити себе убезпечувати? Ці питання хвилюють як дорослих, так і молодь.
«Я маю право»
(до Міжнародного Дня захисту прав людини)
Відео година інформації
З метою підвищення правової грамотності та правової культури у дітей, формування знань, умінь, навичок, почуття поваги до права, закону і тих соціальних цінностей, які охороняються і регулюються правом та в рамкахВсеукраїнського тижня права 8 грудня бібліотекою-філією № 3 Кам'янець-Подільської МЦБС презентує відео годину інформації «Я маю право». Відео година інформації надає можливість пригадати права, які гарантовані Конституцією України та Конвенцією ООН: право на життя, ім'я, громадянство, порушення дискримінації, право на свободу совісті та релігійних переконань, життя з батьками, працю, відпочинок, захист життя та здоров'я. я, освіту, наявність виробництва, житло, свободу слова, виробництво інформації, користування досягненнями культури. Протест, крім передбачених Конвенцією прав дитини, народившись, отримує право на громадянство, право жити й виховуватися в сім'ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів.
«Мови нема без народу, і народу без мови нема»
(до Дня української писемності та мови)
Відео урок мовознавства
Українська мовна традиція сягає до княжих далеких часів. За часів Київської Русі наше слово повновладно зазвучало на державному рівні. Потім виникли школи, друкарні, які видавали не лише духовні твори, а й підручники, наукові трактати. Але шлях нашої мови був тернистим.
9 листопада Кам’янець-Подільська МЦБС представить відео годину мовознавства
«Обережно! Стихійне лихо»
Відео-консультація
21 жовтня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила відео-консультацію «Обережно! Стихійне лихо», де поговорить про стихійне лихо, як надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шкоди району, в якому відбувається, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності.
« Моє безсмертя воїна і сина – в тобі, моя велична Україна»
(до Дня Захисників України)
Урок мужності
14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів українців. В цей день громадяни нашої держави святкують День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани усіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України, також 14 жовтня українці відзначають ще три великих свята: День святої Покрови Пречистої Богородиці, річницю створення Української повстанської армії (УПА), День Українського козацтва.
До цих дат у бібліотеці-філії №3 Кам’янець - Подільської МЦБС 13 жовтня проведено відео урок мужності «Моє безсмертя воїна і сина – в тобі, моя велична Україна»! Метою проведення є сформувати у молодого покоління почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність стати на захист державних інтересів країни, виховувати глибоку повагу до захисників, які віддали своє життя в ім’я майбутнього.
Ми в глибокій шані схиляємо голови перед відвагою тих, хто виборов і виборює для нас право на життя, щастя, радість – наші захисники, справжні воїни України.
Хвилиною мовчання та запаленням свічі скорботи вшанували пам’ять загиблих воїнів.
#Бібліотека_на_Черьомушках
#День_відкритих_дверей
#Всеукраїнський_день_бібліотек
Наприкінці вересня осінь дарує нам золото листопаду, і своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек, яке відзначається в Україні 30 вересня. На його передодні, 29 вересня, в бібліотеці – філії №3 Кам’янець-Подільської МЦБС було проведено День відкритих дверей під актуальним гаслом сьогодення «Бібліотека спільнодія для твоєї мрії!»
Програма дня, як завжди, була насиченою і цікавою, працівники бібліотеки запропонували своїм користувачам різноманітні за формою і змістом заходи. А розпочалося свято із виставки знайомства «Бібліотека – мудрість віків» і фото зони «На хвилях бібліотечного життя».
Бібліотекарі розповідали про своє свято і дарували на згадку календарики з бібліотечною символікою.
«Трагедія Бабиного Яру - в серці українського народу»
Відео історичний інформ
81 рік тому в Києві сталася одна з найбільших трагічних подій в історії міста і в історії України періоду Другої світової війни. Наприкінці вересня 1941 року німецькі нацисти в урочищі Бабин Яр знищили єврейське населення міста. Відтак Бабин Яр став символом Голокосту і нацистських злочинів загалом.
29 вересня бібліотека-філія №3 Кам’нець-Подільської МЦБС представила відео історичний інформ «Трагедія Бабиного Яру - в серці українського народу», щоб розповісти та нагадати про ці страшні часи, які нажаль зараз знову прийшли на нашу землю.
«Пресвята Богородице, оберігай від бід»
(до Різдво Пресвятої Богородиці)
Слайд- презентація
Богородиця, Богоматір, мати діва Марія, матір Ісуса Христа… Вона вважається “молитвеницею”, заступницею за жінок перед Богом. 21 вересня православні та греко-католики відзначають Різдво Пресвятої Богородиці на честь народження Діви Марії. У цей великий день, на рубежі Старого й Нового Завіту народилася Благословенна Діва Марія, яку Господь закликав послужити великій таємниці земного втілення Бога – стати Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа.
На честь цього свята 21 вересня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представить слайд-презентацію «Пресвята Богородице, оберігай від бід»
«Величний день – Успіння св. Богородиці»
Етно мозаїка
28 серпня православна церква згадує смерть (Успіння) Божої Матері. Але це свято не лише сумне через закінчення життєвого шляху Богородиці, але й радісне – адже вона возз'єдналася зі своїм сином Ісусом Христом. Свято має подвійний зміст: людська скорбота поєднується з упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття не існує.
На честь цього свята 26 серпня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представила слайди етно мозаїки «Величний день – Успіння св. Богородиці».
«Синій, як море, як день, золотий – з неба і сонця наш прапор ясний»
(до Дня Державного прапора України)
Урок українознавства
Український прапор – це символ країни і є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
23 серпня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила урок українознавства «Синій, як море, як день, золотий – з неба і сонця наш прапор ясний» (до Дня Державного прапора України), щоб виховати патріотів рідної держави, повагу до її символів, розширити пізнавальні інтереси молоді.
#Все_буде_Україна
#Бібліотека_філія_3
#З_книгою_до_Перемоги
17 серпня у парку Героїв Євромайдану бібліотека-філія
№3 Кам'янець-Подільської МЦБС провела майстерку "Чарівні квіти".
«Європа – країна щасливих людей»
Розмова-репортаж
Україна – пріоритетний партнер Європейського Союзу. ЄС допомагає забезпечити стабільне, процвітаюче та демократичне майбутнє країни.
12 серпня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС провела для своїх юних користувачів розмову-репортаж «Європа – країна щасливих людей», де зробила маленький екскурс в минуле та поговорила про майбутнє нашої країни у тісному зв’язку із країнами Європи та ЄС.
«Кумири молодих»
Віртуальна слайд-цікавинка
У сучасний період феномен кумира став зовсім іншим. Якщо раніше стати знаменитим було досить важко, наприклад, стати знаменитим письменником або відомим артистом, то тепер кумири дійсно особливі та багато кому незрозумілі, особливо у молодого покоління.
Саме тому, 9 серпня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила віртуальну слайд-цікавинку «Кумири молодих», де висвітлить дійсно гідних та популярних кумирів молоді.
«Україно, ти в серці моєму назавжди – демократична, вільна, незалежна»
(до Дня Української державності)
Патріотична бесіда
28 липня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила патріотичну бесіду «Україно, ти в серці моєму назавжди» (до Дня Української державності).
Ввести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності ― заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня ― у день хрещення Київської Русі. Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років.
#Все_буде_Україна
#Бібліотека_філія_3
#З_книгою_до_Перемоги
27 липня у парку Героїв Євромайдану бібліотека-філія
№3 та №2 Кам'янець-Подільської МЦБС провели майстерку "Чарівна фортеця".
#Все_буде_Україна
#Бібліотека_філія_3
#З_книгою_до_Перемоги
20 липня у парку Героїв Євромайдану бібліотека-філія
№3 та №2 Кам'янець-Подільської МЦБС провели майстерку "Веселий равлик".
«Цікава книга = продуктивні канікули»
Інформаційний буккросінг
Книга - це джерело знань. За допомогою книг ми попадаємо в інший світ - фантазії, сміху, добра чи зла. Часом книги відкривають нам те, що ми не знаємо, про що навіть не здогадуємось, наприклад про таємниці океану, або космосу, будову рослин або походження тварин і людей.
20 липня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила інформаційний буккросінг «Цікава книга = продуктивні канікули».
«Документ, що змінив долю»
(Декларація про Державний суверенітет України)
Година-роздум
16 липня 1990 року Верховна Рада ухвалила історичний документ, який закріпив основи Української Держави. Відтоді у нашому літописі розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної держави.
14 липня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила годину-роздум «Документ, що змінив долю» (Декларація про Державний суверенітет України), щоб докладніше розповісти молоді, про створення даного документу і як він посприяв створенню нової історії України.
#Все_буде_Україна
#Бібліотека_філія_3
#З_книгою_до_Перемоги
13 липня у парку Героїв Євромайдану бібліотека-філія
№3 та №2 Кам'янець-Подільської МЦБС провели майстерку "Веселий равлик".
«Сім’я – ключ до щастя»
(до Дня української родини)
Сімейний вогник
Рід, родовід, родина, рідня…Слова одного кореня, які в Україні споконвіку вважаються святими. Саме з сім`ї починається земне життя людини. Тут вона здобуває свій перший досвід спілкування зі світом, звідси робить свої перші кроки, тут пізнає перші цінності життя, вчиться шанувати батька, матір, свій рід, любити землю, де народилася, берегти пам'ять свого роду. День родини є відносно новим, проте, важливим й актуальним святом, тому що родина – найсвятіше, найцінніше, що є в житті кожної людини. До Дня української родини 7 липня бібліотека – філія № 3 Кам’янець - Подільської міської ЦБС представила відео сімейний вогник «Сім’я – ключ до щастя».
«Купайло іде – молодь за собою веде»
(до свята Івана Купала)
Народознавча подорож
Віддавна вважалося, що ніч на Івана Купала відрізняється чарівними властивостями. Стародавні слов'яни вірили, що в цей час вся "нечисть" виходить до світу живих та гуляє поміж людей. А тому обов'язково палилося багаття, як символ світла, сонця і тепла, а ще дівчата проводили різні гадання на Івана Купала.
6 липня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила народознавчу подорож «Купайло іде – молодь за собою веде» (до свята Івана Купала), щоб більше познайомити молодь із стародавніми традиціями нашого народу.
«Конституція – фундамент правової держави»
Відео година інформації
День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. До Дня Конституції бібліотека-філія №3, Кам’янець - Подільської міської ЦБС, 28 червня презентувала відео годину інфориації «Конституція – фундамент правової держави»
Мета:ознайомити користувачів з історією створення Конституції України Основного Закону України, також представлено матеріали які ознайомлять з важливими етапами історичного розвитку України на шляху до становлення України, як конституційної держави.
Відео година інформації розповіла про значення Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, навчити молодь активно, відповідально та ефективно реалізовувати конституційні права та обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства.
«Наркотики – крок до ВІЛ/ СНІДу»
Інформ-порада
Зупинися, мить, бо ти прекрасна… Таким буває початок. Далі, швидше чи повільніше, приходить вічне «похмілля». Доза росте, тіло слабне, розум спрямовує всю енергію лише на пошук отрути – все це сказано про наркотики та їх вплив на людину.
24 червня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила інформ-пораду «Наркотики – крок до ВІЛ/ СНІДу», де розповіла, про наркотики та їх згубну дію на організм людини, а ще про хвороби які з’являються під дією наркотичних засобів.
«Тато захисник своєї сім’ї»
(до Всесвітнього дня батька)
Пізнавальна година
Для кожної дитини тато є завжди героєм. Але для тих дітей, батьки яких захищають нашу державу, тато – подвійний герой.
17 червня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила пізнавальну годину «Тато захисник своєї сім’ї» (до Всесвітнього дня батька), хочемо віддати належне і подякувати усім батькам-захисникам за їхню турботу та самопожертву не лише заради своєї сім'ї, а й спокою кожної української родини.
«Свята Трійця об’єднує, надихає,оберігає»
(до Дня Святої Трійці)
Відео етно-екскурс
Традиції свята Трійці мають глибоке коріння у народній пам’яті, звичаях і традиціях нашого краю, культурі українців. Тому з метою популяризації народознавчих свят і обрядів в рамках народознавчого гуртка «Цілюще джерело»10 червня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представляє відео етно-екскурс «Свята Трійця об’єднує, надихає,оберігає».
Відео етно-екскурс познайомив користувачів зі звичаями і обрядами цього свята, згідно з християнськими уявленнями Трійця - це три обличчя Бога: Бог-Отець, Бог-Син, Бог-Дух Святий. Християнське троїцьке свято встановлене в пам`ять зішестя Святого Духа на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови і ними говорили, переповідаючи священикам вчення Христа. А на місці зішестя був збудований перший християнський храм. З того часу Трійця вважається днем народження християнської церкви. Згідно з іншою легендою, саме на Трійцю Бог створив землю та прикрасив її зеленню. В основі Зелених свят тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю. Це свято єднає нас із природою, з пращурами та їхньою вірою у вічність душі. Воно кличе до гармонії із довкіллям, вселяє надію на світло й добро.
«Цвіт нації під кулями війни»
(до Дня пам’яті про дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України)
Відео година пам’яті
3 червня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила відео годину пам’яті «Цвіт нації під кулями війни» (до Дня пам’яті про дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України).
Із кожним днем усе більше українських дітей зазнають жахів війни в Україні, не забудемо, не пробачимо...
«Ти палиш – світ задихається»
(до Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопалінням)
Відео застереження
Щороку весь світ відзначає День боротьби з тютюнопалінням, він є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку воно несе здоров’ю суспільства, а також допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував палити.
31 травня врамках відзначення Дня боротьби з тютюнопалінням Кам’янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №3 представила відео застереження «Ти палиш – світ задихається».
ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З МІЛОЮ ІВАНЦОВОЮ
26 травня в бібліотеці-філії №3 Камянець-Подільської міської ЦБС відбулась творча зустріч з сучасною українською письменницею, педагогом, перекладачем, журналісткою, лауреаткою конкурсу "Коронація слова", володаркою титулу "Золотий письменник України", "Краща книга року" киянкою Мілою Іванцовою. Захід проведено з студентами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля тимчасово евакуйовано з м. Сєвєродонецьк Луганської області до м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області, та з користувачами бібліотеки.
«Пізнай свій рідний край»
Краєзнавча бесіда
Україна – країна унікальних традицій, мелодійної пісні, чарівної природи. Це держава добрих, щирих і гостинних людей, які ніколи не зазіхали на інші землі, а лише вміло захищалися від ворогів. Українцям притаманна єдність, згуртованість перед обличчям випробувань. Ми маємо не один привід пишатися своєю Батьківщиною та талановитими українцями.
24 травня Кам’янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №3 представила краєзнавчу бесіду «Пізнай свій рідний край», бо Батьківщина – це та земля, де ми народилися, де завжди на нас чекатиме батьківська домівка, зігріта теплим родинним затишком, добротою та материнською ласкою, найкраща і найрідніша для кожної людини.
«Україно моя, вишивана»
(до Дня вишиванки в Україні)
народознавчий калейдоскоп
19 травня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представляє народознавчий калейдоскоп «Україно моя, вишивана» (до Дня вишиванки в Україні ) Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Українську вишиванку називають « молитвою без слів» А сорочка вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, та спілкування Є ГОЛОВНИМ ОБЕРЕГОМ ЛЮДИНИ. Народознавчий калейдоскоп розповість історію вишиванок і для чого ми вбираємось в вишиванки. Що це не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід а головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.
«Трагедія незнищенної волі»
відео виставка-вшанування
( до пам’яті жертв політичних репресій)
У кожного народу є свої трагічні сторінки історії – війни, революції та інші події. Однією із таких сторінок історії нашої держави є період Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 роках. Тому з метою вшанування пам’яті жертв Великого терору, вчиненого у XX столітті тоталітарним комуністичним режимом в Україні, об’єктивного інформування спільноти про ці події 15 травня бібліотека – філії № 3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представляє відео виставку-вшанування «Трагедія незнищенної волі». Зокрема в документах виставки-вшанування наголошено, що Великий терор - лише один з епізодів злочинної діяльності комуністичного тоталітарного режиму, адже Україна протягом 1917-1991 років постійно перебувала під радянським репресивним тиском.
«Україна – Європа: спільні цінності»
Віртуальна подорож
Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює свою свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.
13 травня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила віртуальну подорож «Україна – Європа: спільні цінності», бо відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
#Все_буде_Україна
#Бібліотека_філія_3
#З_книгою_до_Перемоги
У дитячому містечку парку Героїв Євромайдану бібліотеки представили книжкову експозицію «Читання з ароматом кави». Кава – найпопулярніший напій на планеті. Любов до кави – невід’ємний атрибут в житті наших сучасників, а книги в поєднанні з кавою є гармонійним поєднанням, яка дає можливість захоплюватись читанням сучасної української та світової літератури, а презенти з побажанням дали можливість насолодитись цікавими моментами.
«Мамо – тобі низесенько вклонюсь»
(до Дня матері)
Сімейний лабіринт
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
6 травня бібліотека-філія №3 представила сімейний лабіринт «Мамо – тобі низесенько вклонюсь» , щоб від усієї душі привітати дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
«Рідна мова чарівниця – душі народної скарбниця»
поетичні посиденьки
# Все_ буде_ Україна
#Бібліотека_ філія_3
28 квітня у бібліотеці-філії №3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС відбулися поетичні посиденьки «Рідна мова чарівниця – душі народної скарбниця» для внутрішньо переміщених осіб та користувачів бібліотеки із місцевими письменниками Машталєр Людмилою Миколаївною та Василиком Василем Івановичем. Також у заході прийняли активну участь студентки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Мельник Христина та Дем’янчук Альона. Усіх присутніх пригощали солодощами чаєм та кавою.
«Відомий та невідомий Іван Огієнко»
Година знайомства
Іван Іванович Огієнко - неординарна особистість, його творчість – це насамперед вилив глибоких почувань, переживань, надій і мрій. Великої уваги варта його багатогранність різножанрової літератури, його поеми та церковні вірші, де високі моральні ідеали утверджуються не проповіддю, а пером письменника.
Бібліотека - філія № 3, Кам’янець-Подільської міської ЦБС 28 квітня представила до вашої уваги годину знайомства « Відомий та не відомий Іван Огієнко» де представить його передусім як поета і прозаїка, дослідника скарбів рідної літератури, автора перекладів богослужбових книг і повного перекладу Святого Письма, вчителя і професора, редактора і видавця, публіциста і провідника, бібліотекаря, ієрарха церкви, науковця, педагога,лексикографа, перекладача, православного митрополита та історика церкви.
«Чорнобильський пил на роки опадає…»
Урок-реквієм
Чорнобиль 1986 року назавжди увійшов в історію як страшна трагедія, найбільша трагедія епохи. Величезний викид радіації зробив Чорнобиль навіки мертвою зоною, забруднив землю та ріки аж до Києва. За згадками, у Києві навіть листя на деревах стало кольору іржі. Після трагедії населення не було достатньо поінформоване, масштаби її замовчувалися, від того постраждала ще більша кількість людей. Коли таки усвідомили масштаби того, що сталося, справжній розпач охопив людей. Зараз кожного року 26 квітня по телебаченню та радіо проводять відповідні лекції, згадують безневинно загиблих та постраждалих... Бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської ЦБС доєдналась до ряду заходів та створила урок-реквієм «Чорнобильський пил на роки опадає…» Це дуже корисно, бо допомагає людям уникнути повторення цієї трагедії, але вже ніхто і ніщо не в змозі змінити минуле...
«Великдень всіх нас на гостини просить»
Слайд- вікторина
22 квітня бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представляє народознавчу слайд-вікторину «Великдень всіх нас на гостини просить»
З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний — це Великдень. Тож у світлому й радісному дні Воскресіння свята Церква закликає небо й землю до святої Божої радості: “Хай небеса достойно веселяться, хай радіє земля, хай святкує увесь світ видимий і невидимий, бо Христос устав, радість вічна».
Щоб краще зрозуміти велич, значення і дух Великодня, познайомить народознавча слайд-вікторина «Великдень всіх нас на гостини просить».
«Таємниці нашої природи»
(до Дня довкілля)
Слайд-екскурсія
В природи багато чудес, таємниць і секретів. То хіба не диво, коли бездушні камені приймають форму улюблених тварин, хмаринки вишиковуються у піраміди, а з невидимих спор зростають гриби-велетні. Деякі із таємниць природи вже розгадано та скільки ще незбагненного, загадкового, мудрого знаходимо в природі! Невідомо, чи зможуть колись люди пізнати її до кінця.
15 квітня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС створила слайд-екскурсію «Таємниці нашої природи» (до Дня довкілля), з метою розвитку навчальних інтересів та творчих здібностей молодого покоління й прищеплення інтересу до процесу пізнання.
«Книга – друг на все життя»
Книжковий карнавал
Книга — одне з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та сьогоднішній день, вона веде нас у захоплюючу подорож до Країни знань.Книг існує незліченна кількість. Вони дуже різні: і великі, і малі, з малюнками і без... Чому так багато книг? Мабуть, тому що вони потрібні всім: і малюкам, і школярам, і дорослим.
25 березня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила книжковий карнавал «Книга – друг на все життя», запрошуємо всіх охочих до нашої бібліотеки, ми підготували для вас багато чудових книжкових новинок.
«Павутиння лиха»
(до Всесвітнього Дня боротьби із захворюванням на туберкульозу)
Пізнавальна бесіда
24 березня – Всесвітній День боротьби з туберкульозом. Деякий час людство вважало, що йому вдалося приборкати підступну хворобу, яка мала назву «туберкульоз», але ця думка була хибна.
Що це за хвороба і чому вважається небезпечною для людини? Які ознаки туберкульозу? Які шляхи поширення? Хто може захворіти на туберкульоз? Як уберегтися від захворювання? Відповіді на дані запитання, допоможе знайти бібліотека-філія №3, Кам’янець-Подільської міської ЦБС, яка представить відео пізнавальну бесіду «Павутиння лиха» (до Всесвітнього Дня боротьби із захворюванням на туберкульоз). Нагадуємо – кожна людина повинна усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї хвороби.
«Цвіт життя вони віддали Україні»
(до Дня пам’яті
Героїв Небесної Сотні)
Героїко-патріотична експозиція
Це дивляться з темних небес
загиблі поети й герої –
всі ті, хто так вірив у світле майбутнє твоє.
С.Фоменко
18 лютого бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС створила героїко-патріотичну експозицію «Цвіт життя вони віддали за Україну» (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні), тому що пам’ятати – це обов’язок кожного свідомого українця, пам’ятати тих Героїв, які прагнули зробити усе, щоб у нас було достойне майбутнє і віддали за цю мрію найдорожче – своє життя. Всі ми стали свідками того, що за мрію потрібно боротися до кінця, і цього навчив нас подвиг Небесної Сотні…
«Крути – приклад духовності і звитяги»
(до Дня пам’яті героїв Крут)
Година історії
Уже більш ніж сотня років справжнім символом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну соборну Україну є бій 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути.
28 січня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС представила вашій увазі відео годину історії «Крути – приклад духовності і звитяги» (до Дня пам’яті героїв Крут), яка містить коротку історичну довідку та ілюструє героїчну подію української військової історії, а саме – бій під Крутами. Цією відео історією ми хочемо віддати данину шани і поваги хоробрим героям Крут, легендарним і водночас трагічним сторінкам нашої історії та сформувати інтерес у молоді до літератури про бій під Крутами.
«Наша біль і пам’ять»
(до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту.
Слайд-презентація
«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеку, яку приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження.
Саме цьому трагічному явищу, найжахливішому злочину проти людяності бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської МЦБС 27 січня представлятиме слайд презентацію «Наша біль і пам’ять». Слайд презентація ознайомить користувачів з його історією, та розповість, що ж таке Голокост?.
Також нагадає усім, що потрібно вшанувати світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї. Адже сьогодні ми, нове покоління, повинні берегти пам’ять про Голокост.
Слід формувати світогляд в умовах толерантності та належного ставлення до загальнолюдських цінностей, щоб більше ніколи у світі не повторилася ця жахлива трагедія в світовій історії.
«Україна неповторна, єдина, свята»
(до Дня Соборності України)
Відео-година
20 січня до Дня Соборності України бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС презентуватиме відео годину мужності і слави «Україна неповторна, єдина, свята»
Відео година, розповідатиме про перше святкування Соборності яке відбулось 22 січня 1939 року Про яскравий прояв єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року. Мільйони українців узявшись за руки створили від Києва до Львова, «живі ланцюги» , відзначаючи День Соборності.
Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.
"Історія про Святого Миколая"
Етнографічна година
День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних. Однак доволі багато людей не знають, ким був Миколай та чому його канонізували.
Так 17 грудня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представить етнографічну годину «Історія про Святого Миколая»,Читати далі...
Естафета читання.
Читаємо українське!
Читаємо українською!
#Бібліотека_на_Черьомушках
#УкраїнськийІнститутКниги
#НаціональнийТижденьЧитання
#ЗнайдиСвоюКнигу
Бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської МЦБС прийняла естафету читання "Читай українське! Читай українською!"в рамках Національного тижня читання від бібліотеки філії № 6 Кам’янець-Подільської МЦБС. Читає користувачка нашої бібліотеки – Ковальчук Даріна. Передаємо естафету читання філії с. Ходорівці.
«Молодь: уроки права, уроки життя»
(до Міжнародного Дня захисту прав людини)
Відео правова година
З метою підвищення правової грамотності та правової культури у молоді, формування правових знань, умінь, навичок, почуття поваги до права, закону і тих соціальних цінностей, які охороняються і регулюються правом та в рамках Всеукраїнського тижня права 9 грудня бібліотекою-філією № 3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС буде представлена відео правова година «Молодь: уроки права, уроки життя». Відео правова година дає можливість пригадати права, які гарантовані Конституцією України та Конвенцією ООН: право на життя, ім’я, громадянство, відсутність дискримінації, право на свободу совісті та релігійних переконань, життя з батьками, працю, відпочинок, захист життя та здоров’я, освіту, відсутність рабства, житло, свободу слова, отримання інформації, користування досягненнями культури. Проте, крім передбачених Конвенцією прав дитини, народившись, вона отримує право на громадянство, право жити й виховуватися в сім’ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів.
«Стоп булінг»
Відео брейн-ринг
Багато хто не надає поняттю «булінг» значення, але насправді – це особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство.
Ситуація з булінгом в Україні доволі невтішна. Станом на сьогоднішній день принаймні 1 з 3 людей стикалися з булінгом в тих чи інших його проявах (були жертвою або свідком).
7 грудня бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС в рамках Всеукраїнського тижня права представила відео брейн-ринг «Стоп булінг», з метою вироблення у молоді небайдужості та толерантності до проблеми булінгу.
«Закон, право, обов’язок»
Відео інформаційно-пізнавальна бесіда
Людина, її права і свободи становлять у правовій державі найвищу соціальну цінність, саме на їхнє забезпечення й найповнішу реалізацію у суспільному житті має бути спрямована уся державна діяльність і насамперед діяльність у сфері державного управління. Адже конституційний лад України ґрунтується на визнанні людини, її життя і здоров’я, честі і гідності, недоторканості та безпеки найвищою соціальною цінністю, пріоритету її прав і свобод.
Одним із основних завдань бібліотек є популяризація літератури юридичного характеру, з питань етики, моралі, здорового способу життя серед різних читацьких груп.
30 листопада бібліотека-філія № 3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представить відео інформаційно-пізнавальну бесіду «Закон,право,обов’язок»
Відео інформаційно-пізнавальна бесіда сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.
«Про Голодомор на Україні 1932-1933 років»
(до Дня пам’яті жертв Голодомору)
Відео-спогад
Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки як символ пам’яті про вбитих голодом.
26 листопада бібліотека-філія №3 Кам’янець-Подільської міської ЦБС представила відео-спогад «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років» (до Дня пам’яті жертв Голодомору), в пам’ять про тих хто загинув у страшному геноциді, закликаємо Вас засвітити свічку пам’яті, тому що, так чи інакше кожного українця торкнулася ця трагедія…