У найстарішому мікрорайоні Кам’янця - Подільського
«Черьомушки» по вулиці Героїв Небесної Сотні, 44,
в житловому будинку розташована бібліотека-філія №3
Міська бібліотека №3 була відкрита в січні 1965 року. Фонд бібліотеки складав 21599 тисяч примірників книг. Першим завідувачем була Копистко Олена Петрівна. На той час бібліотека мала два відділи: абонемент та читальний зал, фонди яких були спільні. В березні 1966 року було відкрито дитячий відділ, бібліотекарем якого працювала Данілова Лариса Петрівна, а в 1968 році дитячий відділ був закритий, так як відкрилась дитяча бібліотека №8. З вересня 1967 року завідувачем бібліотеки стала Прозуменглор Роза Ангелівна і пробула до серпня 1984 року, в серпні цього ж року завідувачем стала Ушова Н. М., а на її місце було прийнято Прибатень З. К.
На той час працювало чотири працівники: Ушова Н. М., Прибатень З. К., Ярчук О. і Стефанович Я. А.
Фонд складав понад 45 тисяч примірників документів і був добре укомплектований, що давало змогу видавати більше 72-х тисяч документів та обслуговувати понад 3 тисячі користувачів. Бібліотека мала два пункти видачі літератури: гуртожиток СПМ-26 та гуртожиток цементного заводу.
В 1986 році завідувачем бібліотеки-філії №3 стала Пукас Ніна Трохимівна і пробула на цій посаді
27 років.
У 1988 році прийняли на роботу Назарову Н. В.
З ініціативи самих активних користувачів середнього і старшого віку при бібліотеці в 1988 році було створено клуб «Новинка». На засіданнях клубу обговорювали новинки літератури, члени клубу мали змогу зустрічатись з письменниками. В лютому 1989 року Н. В. Назарова розрахується і йде працювати у бібліотеку професійного художнього ліцею, ми і зараз підтримуємо тісні зв’язки із нею, організовуємо екскурсії та проводим низку соціокультурних заходів.
З лютого 1992 року приміщення бібліотеки розширилось тому, що відділ комплектування і обробки літератури отримав інше приміщення. В серпні 1993 року на роботу прийняли Турчинську Л. А. пенсіонерку з великим стажом роботи.
З 1994 року при бібліотеці працює клуб «Краєзнавець» бібліотека регулярно проводить з учасниками клубу засідання, соціокультурні заходи, які допомагають дітям краще пізнати історію нашого краю, його творчість, літературу.
У 1994 році бібліотекарем читального залу Веретюк О. В., а у відділ абонементу Колісник Т. М., у 1995 році Веретюк О. В. іде в декретну відпустку, а на її місце приходить Придеткевич О. В. Незважаючи на плинність кадрів у цьому році бібліотека працювала згідно плану і виконувала всі заплановані показники. Протягом 1997 року бібліотека працювала стабільно, плинності кадрів не було. Бібліотека працювала не повний робочий день – 6 годин, що не завжди задовольняло наших користувачів особливо учнів та студентів. Цього року у бібліотеці було введено платні послуги.
В 1995 році в бібліотеці продовжує працювати зав. філіалом №3 Пукас Н. Т., бібліотекарем читального залу Прибатень З. К., абонементу Веретюк О. В., розраховуються пенсіонерка, працівник абонементу Турчинська Л. А. на її місце приходить, після закінчення училища культури Потапчук С. М., через 2 місяці в серпні вона поступає вчитися на стаціонар в педінститут і розраховується з роботи. На її місце приходить на роботу бібліотекарем абонементу, після закінчення училища культури Колісник Т. М.
У кінці 1997 році приходить на роботу Чешневська Є., яка на роботі проявила себе, як кваліфікований, старанний спеціаліст.
У 1998 році бібліотекар Веретюк О. В. виходить на роботу з декретної відпустки, Чешневська Є. розраховується.
В 1999 році бібліотека продовжує працювати не повний робочий день. У цьому році пройшло комплексне вивчення роботи філії, члени комісії лишились задоволеними роботою бібліотеки.
2003 рік розпочався з кадрових змін працівники повертаються до повного робочого дня. У філії скорочують ставку і в лютому місяці розраховується Прибатень З. К. пропрацювавши в бібліотеці 19 років. Вона прекрасно виконувала роботу читального залу, кваліфіковано обслуговувала користувачів, проводила цікаві соціокультурні заходи.
У 2008 році Веретюк О. В. в друге іде у декретну відпустку на її місце приходить Дуліба О. Залишається працювати з Колісник Т. М. і зав. філією Пукас Н. Т. У цьому році розпочинається капітальний ремонт бібліотеки-філії №3. Потім Дуліба О. розраховується і в лютому місяці 2009 року в читальний зал на роботу приходить Лещинська Ріта Григорівна, яка добре себе зарекомендувала, знайшла підхід до користувачів філії та проводила велику кількість цікавих соціокультурних заходів. В 2011 році перейшла працювати у бібліотеку-філію №5, а на її місце у вересні прийшла Мосійчук Альона Іванівна. У цьому ж році розрахувалась Колісник Т. М. і змінила її Бакалова Олена Іванівна.
З квітня місяця 2012 року завідуючою бібліотеки-філії стає Мосійчук А. І. У 2013 році розраховується Пукас Н. Т. і Бакалова О. І.
У 2014 відбувається зміна кадрів на роботу приходять Муричева Світлана, яка працює три місяці і на її місце влаштовується випускниця Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв Огнева Анастасія, яка також працює не довго, тому що виходить з декретної відпустки Веретюк О. В. і в двох з Мосійчук А. І. працюють до початку 2015 року.
У січні 2015 року Мосійчук А. І. переходить працювати у Центральну бібліотеку на відділ абонементу, а Веретюк О. В. у березні розраховується.
На їх зміну приходять працювати: завідуючою бібліотекою-філією №3 Колісник Т. М. та випускниця Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв Слива О. М.
З їхнім приходом приходять нові та креативні ідеї. Так в 2016 році була розроблена і вступила в дію бібліотечна комплексна цільова програма «Нове покоління – вибирає читання». Мета розробки і реалізації даної програми полягає у сприянні підвищенню статусу та авторитету книги і читання серед підлітків та молоді, заохочуванні юнацтва до системного та вдумливого читання, підвищення рівня читацької компетентності, формуванні інформаційної та естетичної культури особистості молодої людини.
В січні 2016 році в бібліотеці розпочав роботу народознавчий гурток «Цілюще джерело» напрямком якого є українознавство та духовне відродження нації. Керівником гуртка стає завідуюча бібліотеки – філії № 3 Колісник Тетяна Миколаївна.
Головним завданням гуртка є ознайомлення дітей з традиціями, звичаями, творчістю, промислами, ремеслами, мораллю та етикою українського народу, розвиток практичних навичок роботи з різноманітними матеріалами, що дає змогу виявити можливості дітей та їх природні нахили до певного виду художньої творчості, формування стійкого інтересу до творчої діяльності, виховання працелюбності, допитливості.
Його члени-відвідувачі – юнацтво віком від 14 до 18 років. Протягом року бібліотекарі провели такі заходи у гуртку: день народознавця «Глибини мудрості народу нехай нас мудрості навчать», інформаційно-пізнавальну годину «Рослинна символіка українського фольклору», урок духовності «В небі в зоряній безодні линуть дзвони Великодні», етнографічну годину «Колиска роду – українська хата», свято українського слова «Лунай, величне українське слово!», годину ужиткового мистецтва «Поезія народного вбрання».
Здавна книга і читання були популярним способом проведення дозвілля для українських родин. На сьогоднішній день популяризація сімейного читання – це одне з основних завдань, які покликані виконувати бібліотеки.
Саме тому, в бібліотеці-філії № 3 в листопаді місяці 2016 року було відкрито Кімнату сімейного читання «Книга нас єднає».
Метою створення цієї кімнати було: об’єднати різні покоління, що люблять та читають книги, організувати та підтримати культуру сімейного читання, перетворити бібліотеку на місце родинного відпочинку, викликати у сім’ї інтерес до спільного читання, спільної творчості та інтелектуальної діяльності.
В рамках роботи «Кімнати сімейного дозвілля» планується проводити різноманітні соціокультурні заходи, що допоможуть привити дітям любов до книги, а дорослим збагатити свій духовний світ. Користувачів тут чекають творчі зустрічі з майстрами-умільцями нашого міста, з місцевими поетами та письменниками, розважальні та розвиваючі ігри для дітей, казкотерапія, голосні читання, вечори сімейного відпочинку, бенефіси читаючої родини, флешбуки, а також освітні тематичні зустрічі з лікарями вузької спеціалізації тощо.